BALLETI KÄSIPUU

Aastal 2005 mõtles Leah Sarago, Ameerika koreograaf ja fitnessiekspert välja bodiballetti. Ta ühendas koreograafia jooga ja pilatesega. Praegu on see väga populaarne fitnessi suund.  

Kuidas see kasulik on? Mida bodiballetti treeningud sulle annavad? Lihaskorseti, saleda figuuri, ilusa kehahoiaku, sirged jalad, terved liigesed, graatsilise kõnnaku, hea enesetunde.

Kus treenida saab? See on võimalik spordiklubis. Treener parandab, kui teed midagi valesti, valib sulle kava. Kuid see on võimalik ka kodus. Bodiballeti treeningkavasid saab leida internetist, võid osta balletistange ja nautida harjutusi. Kodus saab treenida oma tempos, mil iganes tahtmist on, oma rõõmuks.

Balletistange saab osta meilt. Kui soovid panna selle akna või peegli kõrvale, on kõige sobivam põrandakinnitusega stange. Kui sein on kipsplaadist, vali põranda ja seina külge kinnitatav stange. Kui sein on tellistest või betoonist, siis sobib stange, mille saab kinnitada seinale.

Stanged on nii ühe kui kahe käsipuuga. Alumine käsipuu on mõeldud lastele, tavaliselt 75 cm kõrgusel põrandast, ja ülemine täiskasvanutele, 110 cm kõrgusel põrandast. Need kõik on statsionaarsed stanged. Kui vaba seina pole, sobib reguleeritava kõrgusega teisaldatav stange puust või metallist käsipuudega. Fitnessklubis kasutatakse sageli teisaldatavaid stangesid, eriti kui on palju soovijaid ja seina ääres pole piisavalt ruumi. Pealegi saab need eemale tõsta ja teha muid harjutusi.